Taking too long? Close loading screen.
mm

איך להפוך את האתר שלכם למהיר?

יש חשיבות רבה למהירות טעינת האתר שלכם. העידן הדיגיטלי הפך והופך אנשים לחסרי סבלנות – הם רוצים ומצפים, מפאת העובדה שלכך הם מורגלים, שחווית הגלישה שלהם תהיה מהירה ככל האפשר. הכל חייב לקרות מייד, ואם אפשר, אז אפילו אמש.

מהירות הגלישה מהווה פקטור משמעותי בכל הקשור לחוויית המשתמש באתר, וחוויה איכותית וחלקה תזמן את המשתמש לבקר באתר פעמים נוספות. לעומת זאת, חוויה איטית ומסורבלת תעזיב אותו בין רגע ותשלח אותו לחפש אופציה אחרת ומהירה יותר.

חשוב לדעת שגם גוגל מקפידה על חווית משתמש ומהירות הגלישה באתר – המיקום של האתר והציון שהוא מקבל בכל הקשור לקידום אורגני מושפעים בין היתר מהפרמטרים הללו. קיימים מספר דרכים לשיפור והאצת מהירות הגלישה באתר. אחת מהן היא להשתמש בתוספי וורדפרס – הנה ה-7 הבולטים שבהם.

WP Rocket

תוסף פופולארי במיוחד בקרב בוני האתרים. אמנם הוא כרוך בתשלום, אך הביצועים המרשימים שלו בכל הנוגע להאצת טעינת האתר ודפיו השונים הפכו אותו לחביב הקהל. הוא כולל פיצ’רים שונים וממשק נוח שקל מאוד לנהל גם ללא ידע רב. הוא מייעל פעילות של תוספים אחרים, מצמצם שורות קוד HTML והופך את הטעינה של האלמנטים הקיימים בכל דף ליעילה וחכמה יותר. ניתן לומר ש-WP-Rocket דומה בפעולתו ל-WP-Optimize.

תוסף WP Rocket יוצר גרסא סטטית וקבועה לאתר שלכם, וזאת הגרסא שתטען בכל פעם בפני הגולשים באתר. היתרון בכך נעוץ בחיסכון בתקשורת בין האתר לבין השרת. פחות תקשורת – פחות שלבים – פחות זמן טעינה.

WP SMUSH

התמונות שבהן תשתמשו באתר הן בעלות השפעה גדולה על חווית הגלישה של הגולש. לרוב תרצו להשתמש בתמונות איכותיות וברזולוציה גבוהה. מאידך, מה שפחות תורם לחוויית הגלישה, היא העובדה שתמונות טובות לפעמים מזיקות למהירות הגלישה.

כמות התמונות ומשקל התמונות שיש באתר שלכם משפיעים רבות על מהירות הטעינה שלו, ובמיוחד אם המשתמש לא גולש במהירות גבוהה במכשיר שבו הוא משתמש. התוסף הנ”ל ממטב, דוחס ומשנה את הגודל של כל התמונות בכל דף באתר. ניתן להגדיר רוחב וגובה מקסימלי לכל תמונה, ותמונות כבדות יתאימו את עצמן באופן אוטומטי על פי המאפיינים שקבעתם. בנוסף, ניתן לחבר אותו לתוספים אחרים הקשורים באחסון וטעינת התמונות באתר והוא חינמי ופופולארי מאוד.

W3 Total Cache

התוסף משפר עשרות מונים את הביצועים של האתר ומקטין זמני הורדת וטעינת נתונים. נכון לכתיבת שורות אלו, ייתכן שמדובר בתוסף המתקדם ביותר בכל הקשור להאצת האתר. הוא כולל פיצ’רים רבים ומומלץ בעיקר למומחים בבניית אתרים, ולא לקהל הרחב שאינו בקיא דיו ברזי קידום אתרים ובנייתם. כמו WP ROCKET, גם הוא פועל על זיכרון מטמון – יצירה של גרסא קבועה וסטטית לכל דף באתר, שמוגשת לגולשים בכל פעם מחדש.

AUTOPTIMIZE

התוסף מכווץ קבצי Javascript, HTML ו-CSS בצורה אוטומאטית ובכך משפר את מהירות הטעינה של העמוד באתר.

WP Fastest Cache

תוסף זיכרון מטמון – CACHE – נוסף, שיוצר גרסא קבועה או סטטית של האתר שלכם ומפחית את הצורך בתקשורת שוטפת בין האתר לבין השרת. בכך האתר הופך למעשה לתלותי פחות ולעצמאי יותר. ככל שהטראפיק לאתר גדל, כך גם מתעצם העומס עליו מבחינת שימוש בזיכרון ומבחינת עיבוד נתונים והטעינה הופכת לאיטית יותר ויותר. כל גולש מגיע לאותה גרסא סטטית במקום שיבוצע רינדור בכל פעם מחדש.

BJ Lazy Load

כמובן שבכל פעם שגולש נוחת באתר או בדף נחיתה שלכם, האתר פועל להצגת כל התוכן באותו עמוד ובאופן המהיר ביותר. אם האתר כולל תמונות רבות וגדולות, הטעינה אורכת זמן רב יותר, ולמעשה יכולה לארוך זמן רב מדי. חישבו לרגע על כל מי שגולש דרך הטלפון הסלולארי – ורוב הטראפיק אכן מגיע כיום מהסמארטפונים.

התוסף גורם לכך שלא כל התוכן שבאתר יוצג לקורא בבת אחת. מה שמתרחש הלכה למעשה הוא שהגולש מקבל את התוכן רק מתי שהוא צריך אותו. המטרה היא להאיץ את מהירות האתר, בכך שנפחית את עומס הטעינה, אך מבלי שהמשתמש יוכל להבחין שלא כל האתר נטען בו-זמנית. זה קצת כמו הדלקה של נורה או סרט נע בקולנוע – הכל נראה מיידי, מהיר ואחיד, למרות שבפועל – לא כך המצב. בכל אופן, התוסף אכן משפר משמעותית את מהירות הגלישה באתר, ולכך הוא מיועד.

WP Optimize

התוסף מנקה ומאחה את מאגר הנתונים של האתר ועוזר ליעילות ולזריזות הפעילות שלו. הוא מסיר מידע שאין לו משמעות, מידע שכבר אין בו צורך או מידע שפג תוקפו. הוא עושה זאת אחת לתקופה ודואג שהאתר ירוץ בצורה חלקה באופן מתמיד. הוא מציג סטטיסטיקה עדכנית ומראה איפה ניתן לחסוך. נוח וקל להשתמש בו גם למי שאינו בקיא באופן מיוחד בבניית אתרי וורדפרס.

בכל פעם שאנו יוצרים דף חדש או מידע חדש באותו דף, מערכת וורדפרס שומרת גרסא חדשה שלו. המידע שמצטבר עם הזמן אינו יעיל ברובו ותופס נפח משמעותי ללא סיבה. התוצאה היא כמובן טעינה איטית ולא יעילה של האתר, מה שמוביל לחוויית משתמש פגומה, לציון נמוך יותר מגוגל ומיקום פחות אטרקטיבי בתוצאות החיפוש האורגניות.

קצת כמו שצריך כל כמה זמן להיות מינימליסטים ולנקות את הבית שלנו, כך גם חשוב להשתמש בתוסף שדואג לניקיון וליעילות של מסד הנתונים של האתר. כשמדובר באתר גדול ומשמעותי, עם טראפיק גבוה ואינטראקציה אקטיבית מצד הגולשים, הבעיה יכולה להיות אף חמורה יותר. אתר שכזה, אם אינו דואג למינימליזם שלו ולניקיון תקופתי, יסבול מטעינה איטית ומסורבלת. ניתן להגדיר את תדירות הבדיקות והניקיון בלחיצת כפתור. התוסף ינקה ספאם, גרסאות עודפות ומיותרות של פוסטים, יאחה וידחס תכנים ויציג סטטיסטיקה עדכנית בכל הנוגע למצב הנוכחי של מסד הנתונים.

למי יש זמן?

מהירות האתר היא ללא ספק אלמנט חשוב מאוד בחוויית המשתמש. למי יש כיום סבלנות לשבת ולחכות לטעינה? בעולם בכלל ובעולם הדיגיטלי בפרט, הכל הפך להיות זמין, מהיר ומיידי. הסיפוק חייב להיות מיידי, המענה חייב להיות מהיר והיצע התכנים עצום. חיש קל יכול כל משתמש לעזוב את האתר שלכם מתוך תסכול, אפילו אם לקח לו להיטען ולו שנייה אחת יותר מהממוצע. ההיצע הרחב והביקוש הבלתי מתפשר הופכים את כל נושא חווית הגלישה לעניין מוקפד שיש לתת עליו את הדעת כל הזמן, לשים לב שהאתר משתמש בכל כלי האופטימיזציה והתוספים הרלוונטיים, שמשתמשים נכון בזיכרון מטמון, שהתמונות לא הופכות את האתר לבלתי “גליש” או בלתי נגיש, שהאתר אינו שומר נתונים מיותרים, שמאגרי המידע נקיים ושכל מה שניתן לדחוס ולצמצם – אכן דחוס ומצומצם. מילות המפתח הן מינימליזם ועצלנות – ככל שהאתר עובד פחות קשה וכולל פחות נתונים ומידע, כך הטעינה שלו תהיה מהירה יותר. אתר רזה רץ מהר יותר.

גוגל אוהבת את זה מהיר

בגוגל אוהבים שהאתר שלנו יסיים מהר ובנקל את שלב הטעינה ושהמשתמש יחסוך זמן ויהנה יותר מחוויית הגלישה. התוצאות יורגשו בציון שהאתר יקבל ובמיקום שלו בתוצאות החיפוש. המשמעות לכך היא כמובן כבירה – אין בעל אתר שאינו רוצה לבלוט ולהראות ככל הניתן כשגולש אקראי מחפש מילת חיפוש רלוונטית.

ניתן לבדוק את מהירות הגלישה של האתר שלכם בכלי הבא: https://tools.pingdom.com, על מנת שתוכלו להיווכח בעצמכם במצב שלו. בקישור ניתן לנתח את הנתונים ולבדוק איפה טמונה הבעיה בטעינה, במידה וקיימת אחת.

לקבלת ייעוץ אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר – אוורסט מתמחה בקידום ופרסום בגוגל.

mm
נכתב ע”י:

הר האוורסט, ההר הגבוה בעולם, הוא אתגר אשר יחידי סגולה מעטים הצליחו לטפס עליו. הטיפוס על ההר הוא אתגר אנושי ורוחני אשר דורש הכנות, פיזיות ורוחניות. ובנוסף ליווי מקצועי ועבודה יסודית. שכן טעויות יכולות לגרום לאסונות. אנחנו בחברת אוורסט מבקשים לקחת אתכם לפסגה ביחד איתנו. ולהוביל אתכם יד ביד בדרך הבטוחה לפסגת ההצלחה בשיווק הדיגיטלי של המאה ה- 21.

Facebook Pagelike Widget
SignUp
עדכונים שוטפים יכולים לעזור ליצור חויית משתמש טובה יותר לגולשים שקוראים את התכנים שלכם

תגובות 0
+ הוסף תגובה
0