Taking too long? Close loading screen.
mm

מדריך לשימוש בתוסף המהירות WP Rocket

לאף אחד כבר אין סבלנות יותר. כולם רוצים את הכל Instant. כשזה מגיע להרגלי הגלישה שלהם, אנשים הופכים לעוד יותר חסרי סבלנות. הם רוצים שהתוכן יוגש להם על מגש של כסף וכמה שיותר מהר. רגע אחד או שניים של טעינה והגולש עשוי להתייאש. מחקרים רבים מראים בכל פעם מחדש שזמן החסד שהגולש מעניק לאתר הוא לא מעבר למספר מצומצם של רגעים, ולרוב לא יותר מ-3 שניות. בגלל שהכל כה מיידי וקיימת דרישה לקבל תוכן באופן מהיר, כדאי שהאתר שלכם יתעורר על החיים שלו. זה ציפור? זה מטוס? לא, זה האתר שלכם כמו שהוא אמור להיות.

מעבר לכך שהגולש הממוצע ינטוש אותו אם הוא לא יטען מספיק מהר, גם הקידום האורגני שלכם יפגע בעקבות ההרעה בחוויית המשתמש, מה שיפגע עוד יותר בתנועה, בחשיפה ובסיכויים שהוא יופיע במעלה תוצאות החיפוש. יש מספר דרכים לשדרג את מהירות האתר, לרבות מספר תוספי וורדפרס שונים, אבל האפקטיבי ביותר הוא קרוב לוודאי WP Rocket. יש לציין שמדובר בתוסף שכרוך בתשלום וקיימים מספר רישיונות אפשריים לרכישה, בהתאם לכמות האתרים שעליהם תרצו להחיל את התוסף.

למצוא את המטמון

אם נהיה לרגע מעט טכניים, אז נספר שהדרך שבה התוסף מאפשר גלישה מהירה יותר טמונה בכך שהוא משתמש במה שקרוי בפי כל “זיכרון מטמון”. כאשר משתמשים ב-Cache, הלא הוא אותו מטמון, האתר אינו צריך לתקשר עם השרת הלוך וחשוב בכל פעם שגולש טוען את אחד העמודים שלו.

מה שקורה זה שנוצרת גרסה סטטית של כל (או חלק) מהעמודים באתר, והגולש שטוען אותו מקבל את אותה הגרסה. במקום שהאתר יצטרך לטעון את עצמו בכל פעם מחדש, לרבות כל התמונות שלו, הוא מציג את אותה הגרסה המדוברת. כאשר אנחנו עורכים את העמוד, הגרסה הסטטית גם עוברת עדכון, כך שבכל פעם שהגולש טוען את העמוד – הוא מקבל את הגרסה העדכנית ביותר. מדובר באופן כללי בשיטה מינימליסטית שממזערת את כמות הפעולות שהאתר מבצע ובכך משפרת את מהירות הטעינה שלו ומהירות הגלישה בו. איזה יופי.

הורדה והתקנה

קודם כל יש למחוק תוספי מטמון אחרים שכבר מותקנים במערכת, כגון W3 Total Cache, אחרת ההתקנה של WP Rocket עשויה להשתבש. לאחר מכן, כדי שהאתר באמת יעוף כמו טיל, יש לבחור רישיון לרכישה, להוריד את התוסף, להיכנס למערכת וורדפרס של האתר שלכם, לגשת לחלק של התוספים, להעלות את הקובץ שהורדתם על ידי בחירה שלו מהמחשב, להתקין את התוסף ולעשות לו אקטיבציה. באופן כללי, קל מאוד להגדיר אותו והוא נוח ופשוט לשימוש, שזה מעולה.

קונפיגורציה בסיסית ל-WP Rocket

קיימות מספר הגדרות שניתן לבחור להשתמש בהן על ידי סימון של התיבה שעל ידן. נעבור על האפשרויות ונסביר מה תעניק לאתר שלכם כל אחת.

 • Lazyload – אם הן שואלות, אל תגידו להן, אבל תמונות הן די כבדות משקל וקשה יותר לטעון אותן. אם האתר שלכם כולל לא מעט תמונות, כדאי שלא כל התמונות תטענה בבת אחת, אלא רק כאשר הגולש נמצא בחלק הרלוונטי בעמוד. זה מה ש-Lazyload מבצע עבורכם. מדובר באופציה שעוזרת לטעינה באופן ניכר, ובפרט כאשר האתר שלכם מעוטר בכמות נאה של תמונות.
 • Mobile Cache יצירה של זיכרון מטמון בעבור אתרים רספונסיביים בעת הגלישה במובייל. קיימת גם האפשרות ליצור זיכרון מטמון בעבור המובייל באופן פרטני ובנפרד ממכשירים אחרים. כדאי להשתמש בה במידה ויצרתם תוכן שמיועד רק למשתמשים במובייל ואינכם רוצים שיהיה זמין לגולשים במכשירים אחרים.
 • User Cache כל גולש באתר מקבל זיכרון מטמון משל עצמו. רלוונטי לאתרים שמאפשרים רמות שונות של חשיפה וגישה לתכנים שלהם.
 • SSL Cache זיכרון מטמון המיועד לאתרים בעלי פרוטוקול HTTPS.
 • Emoji Cache האפשרות לטעון אימוג’ים שהם לא האימוג’ים המובנים של וורדפרס.
 • Embedsהאפשרות להטמיע פוסטים באתר.
 • Cache Lifespan הגדרה של פרק הזמן שלאחריו קבצי המטמון נמחקים אוטומטית. ניתן לבנות את הקבצים מחדש מיד לאחר מחיקתם על ידי הפעלה של אופציית Preloading.

תוסף מהירות 

קונפיגורציה מתקדמת ל-WP Rocket

ההגדרות המתקדמות שמופיעות תחת לשונית Advanced מתרכזות במועדים ובמצבים פרטניים שבהם זיכרון המטמון של האתר יופעל או לא יופעל.

 • Never Cache URLsהאפשרות להגדיר עמודים מסוימים של האתר מזיכרון המטמון.
 • Never Cache Cookiesהאפשרות לכלול מזהים של עוגיות – Cookies ומי שגולש באתר והעוגייה הספציפית קיימת בדפדפן שדרכו הוא גולש – לא ישתמש בזיכרון המטמון של האתר.
 • Never Cache User Agentsהאפשרות למנוע מדפדפנים מסוימים, ממכשירים מסוימים או מגורמים אחרים מלהשתמש בזיכרון המטמון של האתר.
 • Always Purge URLsהאפשרות לבחור כתובות של עמודים מסוימים באתר שקבצי המטמון שלהם ינוקו אוטומטית בעת שהתוכן שלהם עובר עדכון. מתאים לעמודים שהתוכן בהם עובר עדכון לעיתים קרובות ויש לעדכן את המטמון שלהם בהתאם, אחרת הגולש לא יקבל את התוכן העדכני ביותר.
 • Cache Query Stringsהאפשרות לכלול במטמון עמודים שאינם נכללים בזיכרון המטמון באופן אוטומטי – עמודים שהכתובת שלהם מסתיימת ב-Query Strings, שזהו סימן שאלה, שלאחריו בא פרמטר ולאחריו בא ערך מסוים. יש לכלול את הפרמטר הספציפי על מנת שהעמודים עם הערכים שלו כן יכללו במטמון.

קיימות הגדרות נוספות שניתן להגדיר כאוות נפשכם, אבל אלו העיקריות שבהן.

תוסף מהירות

תוצאות מהירות

אם כבר אינסטנט, אז מעבר לכך שקל ופשוט להוריד, להתקין ולהגדיר את WP Rocket, אז תדעו שהתוצאות שלו מהירות – תרתי משמע. לא צריך לחכות לכך שהשינוי יגיע, ומהירות הגלישה באתר תעלה באופן מיידי. התוצאה היא שפחות גולשים יעזבו את האתר, הגולשים יגלשו בו למשך פרק זמן ארוך יותר בממוצע וגם הקידום האורגני שלו ירוויח מזה. כל חוויית המשתמש תשתדרג, וזה משהו שאנחנו מאוד רוצים שיקרה.

תוכלו גם לבחון את השינויים לפני ואחרי בעזרת הכלי שבודק את מהירות האתר: Pingdom

mm
נכתב ע”י:

הר האוורסט, ההר הגבוה בעולם, הוא אתגר אשר יחידי סגולה מעטים הצליחו לטפס עליו. הטיפוס על ההר הוא אתגר אנושי ורוחני אשר דורש הכנות, פיזיות ורוחניות. ובנוסף ליווי מקצועי ועבודה יסודית. שכן טעויות יכולות לגרום לאסונות. אנחנו בחברת אוורסט מבקשים לקחת אתכם לפסגה ביחד איתנו. ולהוביל אתכם יד ביד בדרך הבטוחה לפסגת ההצלחה בשיווק הדיגיטלי של המאה ה- 21.

Facebook Pagelike Widget
SignUp
עדכונים שוטפים יכולים לעזור ליצור חויית משתמש טובה יותר לגולשים שקוראים את התכנים שלכם

תגובות 0
+ הוסף תגובה
0