Taking too long? Close loading screen.
mm

  7 מאגרי תמונות בחינם לשימוש!

תחום זכויות היוצרים מפותח מאוד כיום, וכל שימוש בתמונה שיש לה זכויות יוצרים, ללא אישור מפורש מבעלי התמונה, יכול לזכות את מי שהפר את זכות היוצר בתביעה משפטית חמורה. אנשים רבים אינם מודעים לכך שאין אפשרות פשוט לגשת לגוגל, לחפש תמונות ולהשתמש בהן כלאחר יד. מי שנוקט בדרך הפעולה הזאת – שלא יהיה מופתע בדיעבד. גם במקרה הזה, אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש. תמונות הן קניין של הצלם או בעל הזכויות עליהן, ולא של אף אדם או גורם אחר.

ישנן שתי דרכים פשוטות להשתמש בתמונות מרחבי הרשת תוך הימנעות מהפרה של זכויות יוצרים. בראש ובראשונה ניתן למצוא אתרים שמספקים מאגרים גדולים של תמונות בתשלום. במידה ורוצים להימנע מעלות כספית, הדרך הבאה היא להשתמש במאגרים של תמונות חינמיות שרק צריך לדעת איפה הם נמצאים. בעגה המקצועית קוראים לתמונות הללו Stock images או Stock photos. המאגרים הללו מצומצמים יותר בתכולה, אך זה מובן בהתחשב בכך שהשימוש בהם אינו כרוך בתשלום.

אתרים חינמיים יעילים מאוד כאשר מעוניינים להשתמש בהם לצרכים של שיווק דיגיטלי, כמו למשל למען קידום דף עסקי בפייסבוק או להטמעה של תמונות באתר לשם קידום האתר, במידה ולעסק אין צילומים או תמונות איכותיות משל עצמו. תמונות חינמיות באות לרוב באיכות ויזואלית גבוהה שמחפה במידה מסוימת על היעדר תמונות אותנטיות של העסק. מאגרים חינמיים מתהדרים בתמונות שהרישיון שלהם נקרא CC0 ומשמעותו המעשית היא שלא חלות זכויות יוצרים על התמונה. אם אתם לא מכירים את המאגרים הטובים ביותר, החלטנו לבוא לעזרת חבר ולספר לכם על 7 מהם.

PIXABAY

מאגר PIXABAY הוא אחד מהאתרים הפופולאריים ביותר בכל הקשור למאגרי תמונות לשימוש בחינם. אמנם לא תמיד תמצאו את התמונה שאתם מחפשים, אבל תמיד כדאי לבדוק מה יש למאגר הזה להציע, בגלל האיכות הויזואלית של התמונות והממשק הנוח לשימוש. הוא כולל תמונות בתחומים רבים ובסה”כ יש כ-1.4 מיליון תמונות חינמיות למהדרין. אפשר לחפש תמונות, איורים וסרטונים, להגדיר את החיפוש לפי תוצאות אנכיות או אופקיות, לפי קטגוריות, לפי צבע ולפי גדלים ואין צורך לתת קרדיט לצלם.

מאגר תמונות PIXBAY

PEXELS

זהו מאגר מצומצם וצנוע יותר מהמאגר הקודם לו ברשימה. כל התמונות באתר מופשטות לחלוטין מזכויות יוצרים. גם במקרה של PEXELS ניתן לחפש לפי קטגוריה ולפי סינונים נוספים כגון צבע, והוא שולף למעשה תמונות ממאגרים אחרים. מדובר בתמונות איכותיות ואין צורך לתת קרדיט לצלם. גם כאן לא תמיד תמצאו את מבוקשכם, אך שווה בכל אופן לנסות.

FREEPIK

האתר מצהיר שהוא מקבל יותר מ-30 מיליון כניסות בחודש וניתן למצוא בו הרבה יותר מרק תמונות. הוא מתאים מאוד למעצבים מקצועיים ומספק כמות אדירה של וקטורים, עיצובים, אייקונים, איורים וגראפיקות שונות בחינם. קיימות שתי אפשרויות או שני רישיונות לשימוש בו. הראשונה היא בחינם אין כסף, אך עליכם לתת קרדיט לצלם או ליוצר הגראפיקה והמאגר שיעמוד לרשותכם יהיה מצומצם יותר, אך עדיין רחב וכולל מאות אלפי תוצאות חיפוש אפשריות.

השנייה היא תמורת תשלום מזערי יחסית. במצב זה, לא תצטרכו לתת קרדיט ותוכלו להשתמש במאגר בחופשיות, בדיוק כמו במקרה של PIXABAY, PEXELS ומאגרים חינמיים נוספים. למאגר שלכם יתווספו יותר ממיליון אפשרויות נוספות לשימוש, לא תאלצו להיחשף לפרסומות ולא תהיה מגבלה על כמות ההורדות שתוכלו לבצע. אנחנו ממליצים בחום להשתמש ב-FREEPIK ובפרט כאשר מעוניינים להשקיע בצד הויזואלי של הדף העסקי או של האתר. מדובר באופציית ביניים איכותית, מכיוון שגם האופציה בתשלום עולה רק בין 7.5$ ל-10$ בחודש, בהתאם למסלול הנבחר – מנוי לחודש אחד או ל-12 חודשים. האתר ממשיך להתעדכן כל העת באפשרויות רבות נוספות וכדאי להשתמש בו לאורך זמן.

StockSnap.io

האתר כולל פונקציה של לעשות לייק לתמונות שאהבתם, שלא קיימת בחלק מהמאגרים האחרים. בכל תמונה או צילום שתפגשו, תוכלו לראות כמה פעמים הורידו אותם, כמה העדפות (לייקים) הם קיבלו וכמה גולשים צפו בהם. ניתן לחפש תמונות על פי מבחר רחב של קטגוריות שונות או לחפש לפי תמונות שהן פופולאריות בדיוק באותה עת, תמונות שהועלו לאחרונה, תמונות שנצפו פעמים רבות, תמונות שהורידו אותן מספר רב של פעמים או תמונות שסומנו כתמונות מועדפות. גם במקרה הזה מדובר במאגר מומלץ שכולל מספר נאה של תמונות ואינו כרוך בתשלום כלל.

Gratisography

מאגר חינמי לחלוטין של תמונות ייחודיות ובהפרדה גבוהה. ניתן לחפש באופן חופשי בשורת החיפוש או לחפש לפי קטגוריות וניתן לראות כמה לייקים קיבלה כל תמונה. האתר מתגאה בתמונות שניתן למצוא רק אצלו, לעומת אתרים אחרים שממחזרים תמונות של מאגרים אחרים והתמונות שניתן לדלות מהם עשויות לחזור על עצמן. כמובן שזהו יתרון גדול, הרי לרוב כדאי לשמור על ייחודיות ולא להשתמש בתמונות או בצילומים שיש להם וייב של משהו שכבר ראינו הרבה פעמים בעבר. האתר מצהיר שהוא אוצר פחות תמונות בכוונת תחילה והולך על איכות ולא על כמות. הוא מעוניין להכניס לאינדקס שלו רק תמונות יצירתיות, מפעימות ויוצאות דופן. אנחנו בעד.

מאגר תמונות gratisography

LIBRESHOT

מאגר צילומים ותמונות של צלם ספציפי בשם Martin Vorel. המגבלה היחידה שהצלם מציב בפניכם היא לא להעביר את התמונות שלו למאגרים חינמיים אחרים. תוכלו להשתמש בצילומים שלו ללא כל צורך לתת לו קרדיט, אך הוא כן מציין שזה יהיה נחמד אם תעשו זאת בכל זאת. ניתן לחפש תמונות לפי תאריכים, לפי קטגוריות ולפי פופולאריות. זוהי עוד דרך למצוא תמונות מקוריות להשתמש בהן, כאלו שלא תצטרכו לחשוש שהגולשים כבר ראו בהזדמנות אחרת ובמקום אחר. בהחלט מדובר ביתרון משמעותי, על אף שההיצע באתר קטן יותר.

FACEBOOK

במידה ואתם צריכים תמונות לקמפיין ממומן בפייסבוק, תדעו שיש בשלב יצירת המודעה אפשרות לחפש תמונות ממאגר רחב מימדים, במידה ולא משתמשים בפוסט ישיר שכבר פורסם בעמוד העסקי. נראה בתחילה שהתמונות באות עם watermark, אך הוא אינו מופיע על התמונה בעת הפרסום הממשי של המודעה. המאגר המדובר הוא גדול מאוד וכולל תמונות בכמעט כל תחום, נושא או קטגוריה שאתם יכולים להעלות על הדעת. כאשר אתם לא מוצאים את התמונה המבוקשת באחד מהאתרים הנ”ל, וצריכים תמונה חינמית לשימוש בקמפיין (ורק בקמפיין), כדאי לבדוק מה יש למאגר של פייסבוק להציע. למעשה, בכל מקרה מומלץ לבדוק, כי מדובר במאגר גדול ביחס למאגר חינמי.

mm
נכתב ע”י:

הר האוורסט, ההר הגבוה בעולם, הוא אתגר אשר יחידי סגולה מעטים הצליחו לטפס עליו. הטיפוס על ההר הוא אתגר אנושי ורוחני אשר דורש הכנות, פיזיות ורוחניות. ובנוסף ליווי מקצועי ועבודה יסודית. שכן טעויות יכולות לגרום לאסונות. אנחנו בחברת אוורסט מבקשים לקחת אתכם לפסגה ביחד איתנו. ולהוביל אתכם יד ביד בדרך הבטוחה לפסגת ההצלחה בשיווק הדיגיטלי של המאה ה- 21.

Facebook Pagelike Widget
SignUp
עדכונים שוטפים יכולים לעזור ליצור חויית משתמש טובה יותר לגולשים שקוראים את התכנים שלכם

תגובות 0
+ הוסף תגובה
0